Lees het verhaal van Rik
In Venray zet ik me als maatschappelijk werker in voor vitaal ouder worden. Ik richt me daarbij vooral op ouderen die te maken hebben met eenzaamheid en op mantelzorgers die het soms zwaar hebben. Wat mijn werk bijzonder maakt, is dat ik de ruimte krijg om zelf initiatieven te ontwikkelen: ontmoetingsmomenten, groepsbijeenkomsten, workshops en webinars die mensen met elkaar verbinden, vaak al vóórdat er problemen ontstaan.
De afgelopen jaren heb ik aan verschillende projecten gewerkt. Zo ben ik samen met een student van de master Healthy Ageing Professional van Fontys gestart met een project rond AI en robottechnologie, om te ontdekken hoe dit ouderen kan ondersteunen en mantelzorgers kan ontlasten – niet ter vervanging van contact, maar juist als aanvulling. We gingen met mensen in gesprek op straat en bij het medisch centrum, organiseerden een presentatie in het Alzheimer Café en werkten samen met o.a. de Fontys en de HAN. Inmiddels zijn ook bedrijven geïnteresseerd om samen verder te bouwen aan dit thema.
Daarnaast organiseer ik samen met Mantelzorg.nl en Zozorgik.nl dialoogsessies waarin we met inwoners in gesprek gaan over wensen, ervaringen en voorbereidingen om langer thuis te kunnen blijven wonen. De theatervoorstelling Mag ik je kussen in het Gasthoes in Horst vormt hierbij een mooie aanleiding om dit gesprek te voeren.
Ook thema’s als (levend) verlies en overlijden krijgen in mijn werk aandacht, omdat ze onlosmakelijk verbonden zijn met ouder worden. Verder organiseerde ik webinars voor mantelzorgers over onderwerpen als NAH, bewindvoering en mentorschap, en startten we met professionals gesprekken naar aanleiding van de film Nestvlieder – een initiatief dat vanwege de grote belangstelling een vervolg krijgt.
Het geeft veel voldoening om op deze manier bij te dragen aan een sterke en zorgzame gemeenschap. En ik kijk ernaar uit om dat samen met collega’s en partners in Venray verder vorm te geven.